5 powodów, dla których warto jeździć na nartach

Opuszczanie przyjemnego, ciepłego i suchego wnętrza, podczas gdy na zewnątrz hula zimny wiatr, a mroźne powietrze szczypie w policzki nie jest przyjemne. Trzeba ciepło się ubrać, pokonać zniechęcenie przed wyjściem na chłód i co tu w ogóle robić? A może by tak podczas ferii spróbować jazdy na nartach?

To bardzo dobry pomysł i w tym artykule damy ci 5 najważniejszych powodów, dlaczego warto to zrobić. Pozostaje jednak pytanie jak i gdzie nauczyć się jeździć na nartach? Najlepszym sposobem jest uczestnictwo w zimowym obozie, który gwarantuje codzienne doskonalenie umiejętności w szkółce narciarskiej – takim jak organizowane przez Wakacjeiferie.pl.

Zimowe zajęcia na powietrzu mogą być przyjemne

Choć tym, którzy nigdy nie mieli „desek” na nogach trudno w to uwierzyć, to jednak jeśli tylko zdecydują się na udział w naszym obozie i ich założenie, szybko przyznają, że zarówno sama nauka na tzw. oślej łączce, zjazdy po łagodnych stokach, jak i szusowanie po stromych zboczach to źródło prawdziwej radości i przyjemności. Współpracujący z naszą firmą doświadczeni instruktorzy pokażą nie tylko jak nauczyć się jeździć na nartach, ale również udzielą wielu przydatnych porad i wskazówek.

Decydując się na obóz narciarski z Wakacjeiferie.pl przekonasz się, że pierwsze godziny spędzone w szkółce to wiele śmiechu i zabawy, a samodzielny zjazd po stoku napawa prawdziwą dumą.

Lepsza sprawność ruchowa i koordynacja, czyli dlaczego warto jeździć na nartach

Każdy, kto choć raz spróbował jazdy na nartach wie, że niska sprawność fizyczna jest pewną przeszkodą dla zdobycia nowych umiejętności. Im lepsza ogólna kondycja, tym łatwiej i szybciej nauczysz się jeździć na nartach. Możesz też więcej czasu w jednej sesji poświęcić na ćwiczenia i zjazdy. Nie zrażaj się jednak, jeśli nauka na początku stwarza ci duże problemy i generuje spore zmęczenie. Pamiętaj, że trenując, z każdym dniem twój organizm coraz lepiej znosi wysiłek fizyczny i to, co jeszcze tydzień temu wydawało ci się niemożliwe do osiągnięcia, staje się powoli twoim udziałem.

Jazda na nartach wpływa zarówno na sprawność ruchową, polepszenie ogólnej kondycji organizmu, a także koordynacji – choćby z tych powodów warto nauczyć się jeździć na nartach.

Ruch na naprawdę świeżym powietrzu

Jazda na nartach, poza fizycznym wysiłkiem i przyjemnością stanowi również kontakt z naturą. Górskie zbocza, które wybieramy dla naszych podopiecznych, należą do najczystszych obszarów w kraju. Zwykle położone są w parkach narodowych lub innych chronionych ekologicznie strefach, w których nie ma zaludnienia (albo jest bardzo niewielkie), a także przemysłu oraz ruchu drogowego.

To daje szansę na uprawianie sportu w naprawdę wyśmienitych warunkach. Gwarantuje właściwe dotlenienie pozbawionym szkodliwych substancji powietrzem, co w prosty sposób przekłada się na twoje zdrowie oraz przyczynia do detoksykacji organizmu. Narciarstwo jest doskonałym sposobem na spędzenie czasu nie tylko ze względu na korzyści płynące z samego faktu jego uprawiana, ale również walory środowiskowe.

Trening samodyscypliny i odpowiedzialności

Żeby osiągnąć w danej dyscyplinie sportowej mistrzostwo, nawet na poziomie amatorskim, trzeba jej poświęcić sporo czasu i wysiłku. Dotyczy to również narciarstwa. Jeśli jednak traktujemy zjazdy rekreacyjnie, ilość spędzonych na nauce godzin, niezbędna do korzystania z nart wiedza oraz doświadczenie nie muszą być szczególnie duże. Co nie znaczy oczywiście, że zaraz po przypięciu nart do butów będziemy pokonywać strome górskie zbocza z łatwością i wdziękiem. Tego właśnie uczą nasi instruktorzy – pokazują, że nauka jazdy na nartach nie musi być trudna, a jednocześnie przestrzegają przed zbyt „lekkim” traktowaniem tego sportu.

Nabycie umiejętności narciarskich na przeciętnym poziomie wymaga samodyscypliny i konsekwencji. Zdobywając kolejne umiejętności pamiętajcie, że na stoku nie jesteście sami i powinniście być odpowiedzialni zarówno za siebie, jak i, w ramach możliwości, za innych. Dlatego szkółka narciarska z Wakacjeiferie.pl to nie tylko ćwiczenia praktyczne, ale również wykształcenie pewnych postaw, dzięki którym na trasie zjazdowej uniknąć można wielu poważnych wypadków.

Nowe przyjaźnie i znajomości

Jazda na nartach to również okazja do zawarcia nowych znajomości, a czasem i długich przyjaźni. Podczas obozów narciarskich z Wakacjeiferie.pl spotykają się dzieci i młodzież w podobnym wieku, dlatego dość łatwo znaleźć wspólny język. Kolejne kroki na drodze do zdobycia nowych umiejętności w szkółce również pokonują razem, świetnie się przy tym bawiąc. Taka atmosfera sprzyja przetrwaniu obozowych sympatii i kontynuacji relacji po powrocie do domu.

Ci, którzy mają do siebie blisko, spotkają się w „realu”, inni jedynie „online”, ale wszyscy mogą się zobaczyć na kolejnym obozie organizowanym przez naszą firmę już podczas długich letnich wakacji…

Udostępnij wpis: