Co zabrać na obóz letni?

Letnie obozy są ogromnym wyzwaniem logistycznym dla rodziców. Musicie przecież dopilnować, by Waszemu dziecku nie zabrakło niczego podczas turnusu, w tym różnych niezbędnych rzeczy osobistych. Szczególnie trudne są przygotowania do pierwszej wakacyjnej kolonii – wówczas niejednokrotnie zadajecie sobie pytanie: co zabrać na obóz letni? Odpowiedzi na nie jest wiele – poniżej przedstawiamy kilka spośród nich. W razie wątpliwości, o radę zapytajcie też kierownika obozu i inne osoby, które taki pierwszy wyjazd mają już za sobą.

Każdy obóz dla dzieci ma swoją specyfikę, dlatego też inaczej wyglądają przygotowania do turnusów sportowych, w tym: żeglarskich czy jeździeckich, a inaczej do wyjazdów turystycznych lub survivalowych. Profesjonalny organizator, taki jak Wakacjeiferie.pl , opracowuje uczestnikom takich dłuższych wyjazdów gotową listę podstawowych rzeczy, co zabrać ze sobą na obóz, możecie więc wesprzeć się ich doświadczeniem i skorzystać z podpowiedzi.

Jak się dobrze spakować?

Podstawowy bagaż Waszego dziecka, wybierającego się na kolonię lub obóz, powinien każdorazowo być dopasowany do przewidywanej pogody oraz długości wyjazdu. W przypadku 10-dniowych wyjazdów spakujcie dziecku około 8-10 T-shirtów, kilka par spodenek oraz obuwia. Letnia aura potrafi być nieprzewidywalna, dlatego przygotujcie również 1-2 komplety ciepłej odzieży. Ubrania powinny być miksem odzieży sportowej oraz codziennej, co zapewni Waszemu dziecku większy komfort i wybór ubrań. W dziecięcej kosmetyczce nie może zabraknąć: szczoteczki do zębów, pasty, szamponu do włosów oraz mydła lub żelu pod prysznic. Jeśli macie starsze dziecko, wyposażcie je w detergenty do prania, dzięki czemu samo będzie mogło zadbać o swoją odzież na wyjeździe.

Osobną kwestię podczas przygotowań bagażu podręcznego stanowią lekarstwa. Jeżeli Wasze dziecko musi przyjmować je o ustalonych porach – przekażcie szczelnie zamknięte, opisane opakowanie pielęgniarce lub opiekunowi grupy Wakacjeiferie.pl bezpośrednio przed wyjazdem wraz ze stosownym upoważnieniem oraz zaleceniami od lekarza. Lekarstwa zapobiegające chorobie lokomocyjnej również nie powinny znajdować się w dziecięcym bagażu, a trafić do rąk opiekuna. O ewentualnych chorobach lub komplikacjach zdrowotnych zawsze przed wyjazdem poinformujcie kierownika obozu.

Walizka czy plecak?

Przygotowujecie dziecko na wyjazd kolonijny po raz pierwszy? Rozważcie wybór między plecakiem a walizką. Niezależnie od tego, czy wyjazd stanowi obóz harcerski czy kolonię nadmorską, rzeczy osobiste najlepiej umieśćcie w wygodnej walizce z wysuwaną rączką, na kauczukowych kółkach. To dużo wygodniejsze rozwiązanie dla dzieci niż noszenie ciężkiego, masywnego plecaka ze stelażem.

Plecak zwykle dużo waży, a przez to może utrudniać małym podróżnikom przemieszczanie się. Sztywna konstrukcja nadmiernie obciąża dziecięcy kręgosłup, zaś walizkę można lekko i sprawnie transportować, bez konieczności dźwigania. Takie rozwiązanie sprawdza się zarówno w przypadku małych dzieci, jak i nastolatków. Walizka ma też kolejny atut – ubrania w mniejszym stopniu ulegają zagnieceniom, nie ma też obaw, że drobne przedmioty Waszego dziecka, takie jak: jak okulary czy telefon, połamią się, a płynne kosmetyki wyciekną pod naciskiem różnych innych rzeczy. Nie zapomnijcie spakować dziecku mniejszego plecaka, który doskonale sprawdzi się w trakcie wypadu na całodzienną wycieczkę po górach lub na plażę.

Co zabrać na obóz jeździecki letni?

Planujecie wysłać dziecko na obóz jeździecki i nie wiecie, co zabrać na obóz jeździecki letni? Zadbajcie przede wszystkim o to, by dziecku nie zabrakło odzieży oraz obuwia, dopasowanego do różnych warunków atmosferycznych. Najlepiej w przynajmniej kilku kompletach, dopasowanych do długości trwania obozu. Poza oczywistym bagażem w postaci: sztybletów, sztylp, rękawiczek, bryczesów, kamizelki i kasku, nie pomińcie innych, równie istotnych rzeczy, takich jak: płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy oraz wygodne, sportowe obuwie.

Lato jest okazją do intensywnych treningów i doskonalenia umiejętności jeździeckich. Oczywiście nie musicie pakować siodła, ponieważ taki sprzęt będzie na nas czekał w starannie wybranym przez organizatora obozu ośrodku. O szczegóły zapytajcie organizatorów Wakacjeiferie.pl przed wyjazdem. Jednym z najgorszych wariantów jest zabranie na obóz zbędnego balastu, co może być dla Waszego dziecka bardzo niekomfortowe. Aby móc w pełni korzystać z wakacyjnych przejażdżek, koniecznie spakujcie krem ochronny z wysokim filtrem, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko bolesnych poparzeń słonecznych.

Co zabrać na obóz nad morzem?

Pogoda nad morzem bywa kapryśna, dlatego często zastanawiacie się, co zabrać na obóz nad morzem. Przygotujcie zarówno cieplejszą, jak i przewiewną odzież. Na liście obowiązkowych pozycji nie może zabraknąć stroju kąpielowego (nawet dwóch lub trzech), wygodnych sandałów, tenisówek, nakrycia głowy (kapelusz lub czapka), a także ciepłej kurtki z kapturem, płaszczu przeciwdeszczowego oraz kompletów bielizny. W przypadku 10-dniowych wyjazdów, wystarczającą liczbą może być 5-6 kompletów odzieży, którą Wasze dziecko może również na bieżąco odświeżać z pomocą opiekunów. Wyjazd na kolonie to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka samodzielności i obowiązkowości.

Podobnie jak w przypadku turnusów jeździeckich, tak i podczas kolonii nadmorskich w bagażu nie powinno zabraknąć ręczników do codziennej higieny oraz kąpieli w morzu, kremów z filtrem UV oraz okularów przeciwsłonecznych. Krem dopasujcie do wrażliwej skóry dziecka. Z pewnością nieoceniony będzie też żel o działaniu antybakteryjnym oraz chusteczki nawilżane, z których dziecko będzie korzystało wielokrotnie podczas podróży. Odpowiednio spakowana walizka zapewni Waszemu dziecku komfort i spokój, nawet w trakcie nieoczekiwanych zmian pogody.

Udostępnij wpis: