Co zabrać na obóz zimowy?

Wyjazd Twojego dziecka na zimowy obóz jest świetną okazją do integracji, dobrej zabawy i przede wszystkim – doskonalenia umiejętności narciarskich czy talentu do snowboardu. Przygotowujesz swoją pociechę na wyjazd w góry i zastanawiasz się, co zabrać na obóz zimowy? Z naszego artykułu dowiesz się, jak spakować dziecko, by mogło cieszyć się udanym wypoczynkiem.

Standardowy komplet rzeczy w dziecięcym lub młodzieżowym plecaku bądź walizce dzieli się na dwie grupy: jedną z nich stanowią rzeczy podstawowe, czyli kilka kompletów odzieży, bielizna osobista czy kosmetyki, a drugą – niezbędny ekwipunek i akcesoria potrzebne do aktywnego uczestnictwa w zajęciach na stoku.

Co zabrać na obóz Wakacjeiferie.pl w górach?

Górski klimat należy do wyjątkowo zmiennych, dlatego zadajesz sobie pytanie: co zabrać dziecku na obóz zimowy sportowy? Wśród kompletów ubrań uczestnika zimowego obozu nie może zabraknąć ciepłej oraz nieco lżejszej odzieży. Na zimowy wyjazd przygotuj więc bieliznę termoaktywną oraz wysokiej jakości, bawełnianą odzież podstawową, czyli bluzki i ciepłe spodnie. Z racji na intensywność i częstotliwość zajęć sportowych na śniegu, włóż do plecaka co najmniej 5-6 kompletów odzieży, aby Twoje dziecko mogło szybko się przebrać po powrocie ze stoku.

Pamiętaj, że jedynie część zajęć odbywa się w terenie, natomiast  w razie niepogody uczestnicy przebywają w ośrodku wypoczynkowym, gdzie powinni nosić wygodne, lekkie obuwie, przewiewny T- shirt oraz miękki dres. Niezbędna jest też ciepła piżama i ręczniki, jak również podręczna kosmetyczka, zawierająca płyny do higieny, mydło, szampon do włosów, szczoteczkę do zębów, pastę oraz inne kosmetyki, których na co dzień używa Twoje dziecko.

Sprzęt na zimowy obóz sportowy

Przed wyjazdem na obóz zimowy porozmawiaj z organizatorem wyjazdu i ustal, czy dziecko ma mieć własny sprzęt sportowy czy jego wypożyczenie jest wkalkulowane w pakiet świadczeń Wakacjeiferie.pl. Sprzęt specjalistyczny, taki jak narty, kijki czy deski snowboardowe instruktorzy wypożyczają zwykle na miejscu, jednak wielu uczestników górskich obozów woli posiadać własny, dopasowany do potrzeb i gustu.

Jeśli więc Twoja pociecha chce wziąć swój sprzęt, by czuć się bardziej komfortowo, nie zapomnij odpowiednio go zabezpieczyć w odpornym na wilgoć pokrowcu. Jeżeli zaś dziecko jest początkującym adeptem sportów narciarskich, zaufaj doświadczonym instruktorom z Wakacjeiferie.pl, którzy wypożyczą odpowiedni sprzęt. Ograniczysz tym samym koszty wyjazdu, dając dziecku szansę odkrywania uroków zimowych sportów i sprawdzenia, czy są one w ogóle w kręgu jego zainteresowań.

Odzież i akcesoria na zimowy turnus

Komplet ciepłej odzieży, termoaktywny kombinezon, wielowarstwowa kurtka, ciepła czapka – to niezbędny ekwipunek na zimowy wyjazd Twojego dziecka. Jako doświadczony organizator zimowego wypoczynku, radzimy też zainwestować w specjalistyczne rękawice, w których skóra młodego narciarza będzie odpowiednio chroniona zarówno przed odmrożeniem, jak i przepoceniem, przewianiem oraz wilgocią.

Podczas pakowania rzeczy dziecka zadbaj również o to, by w plecaku nie zabrakło też takich akcesoriów, jak gogle, kask, okulary przeciwsłoneczne i środki ochronne w postaci pomadek, kremów chroniących przed mrozem oraz wiatrem. Pamiętaj, że krem zimowy, do zastosowania na stoku, nie powinien zawierać w składzie wody, dzięki czemu będzie bezpieczniejszy dla skóry Twojej pociechy. Mimo niskich temperatur, na stoku skóra twarzy i oczy dziecka są wystawione na silne oddziaływanie promieni słonecznych i nietrudno o niebezpieczne oparzenia, dlatego wybieraj okulary oraz kremy ochronne z odpowiednim filtrem UV.

Co zabrać na zimowy obóz sportowy?

Co jeszcze warto spakować do plecaka na zimowy turnus? Ośrodki, wybierane przez Wakacjeiferie.pl, położone w górach, w pobliżu górskich szlaków pieszych i stoków narciarskich, obfitują w różnego rodzaju propozycje dla fanów sportów zimowych. Poza zestawem nart, deską snowboardową i niezbędnymi akcesoriami zadbaj więc też o wygodne buty trekkingowe do pokonywania różnych przeszkód podczas naszych wielogodzinnych marszów. Zimowa eksploracja gór jest wymagająca, ale uwierz nam, że z Wakacjeiferie.pl Twoje dziecko przeżyje niezapomniane, wyjątkowe chwile.

Na kolonie w górach przygotuj również strój kąpielowy oraz klapki, ponieważ po intensywnym czasie spędzonym na stoku proponujemy inne formy aktywnego wypoczynku: wyjścia na basen, do aquaparków lub na termy. To miejsca, w których Twoje dziecko odetchnie i zrelaksuje się, zbierając siły na kolejne zimowe przygody. Dopisz zatem do swojej listy kolejne niezbędne rzeczy: żel pod prysznic, mydło i balsam.

Co jeszcze warto spakować na kolonię w górach?

Jako doświadczeni uczestnicy górskich wypraw, radzimy, aby uczestnicy zimowych turnusów zawsze zabierali w góry niewielki plecak, termos, a także własną latarkę, by w razie potrzeby móc z nich pilnie skorzystać. Co prawda, instruktorzy z Wakacjeiferie.pl zwykle mają przy sobie wszelkie niezbędne akcesoria i wyposażenie, jednak zależy nam na tym, by wykształcić dobre nawyki wśród młodych zdobywców górskich szlaków.

Jesteśmy organizatorem, który od wielu lat zapewnia kompleksowo nieszablonowy program wypoczynku, sprawdzone noclegi, wyżywienie, kadrę najlepszych instruktorów i opiekę medyczną – jeśli masz więc jakiekolwiek wątpliwości, co jeszcze należy spakować na zimowy turnus dziecka, skontaktuj się z nami, możesz liczyć na nasze wsparcie i radę.

Udostępnij wpis: