Czy aktywne kolonie dla dzieci i młodzieży to dobry wybór?

obóz-przetrwania

Niemal wszyscy, niezależnie od wieku, spędzają dziś zbyt wiele czasu przed ekranami telewizorów, komputerów i smartfonów. Wywołuje to szczególnie poważne konsekwencje w przypadku dzieci, które przecież do normalnego rozwoju potrzebują ciągłego ruchu. Dlatego aktywne kolonie i obozy to najlepszy wybór na lato. Sprawią, że młody człowiek, na co dzień spędzający długie godziny w szkole i w domu na siedząco, nie tylko porządnie się rozrusza, ale jednocześnie odkryje nowe pasje, które oderwą go od internetu i gier komputerowych.

Kolonie i obozy sportowe

Wybór jest szeroki. Ci, którzy lubią wodę, świetnie odnajdą się na obozach żeglarskich albo windsurfingowych. Płynąc po jeziorach przeżyją niezapomnianą przygodą i zapragną wrócić do tego w kolejne wakacje. Na pasjonatów jazdy konnej oraz na tych, którzy chcą jej dopiero spróbować, czekają obozy jeździeckie. Wskoczą na nich w siodło i poczują się jak kowboje lub rycerze z ulubionych filmów.

Coś dla miłośników strzelectwa

Coraz popularniejszą rozrywką staje się laser tag, czyli sport przypominający paintballa. Tutaj jednak strzeleckie bitwy rozgrywa się bez kulek z farbą, za to z wykorzystaniem nowoczesnej technologii kodowanego systemu świetlnego. Rozwiązanie to jest z pewnością bezpieczniejsze, a dostarcza nie mniejszej satysfakcji młodym ludziom, którzy mogą w końcu postrzelać inaczej niż na ekranie komputera. Dla miłośników militarnych klimatów obozy laser tag będą więc doskonałą wakacyjną opcją.

Survival, czyli sztuka przetrwania

Budowanie szałasów z użyciem najprostszych narzędzi, rozpalanie ogniska bez zapalniczki, odnajdywanie drogi w trudnym terenie bez smartfona z nawigacją – tego rodzaju aktywności  z obozu survivalowego to zarazem wspaniała przygoda, jak i nauka samodzielnego radzenia sobie z wyzwaniami. Warto zaznaczyć, że taka forma aktywnego spędzania wakacji przyciąga dziś już nie tylko chłopców.

Udostępnij wpis: