Czy dziecko powinno zabrać ze sobą gadżety elektroniczne na kolonie?

Oczywistym jest, że dzieci najchętniej wyjechałyby na kolonie w pełni wyposażone w swoje elektroniczne gadżety, takie jak smartfon, tablet czy też nawet laptop. Rodzice jednakże najczęściej stają przed dylematem, między tym czy dzieciom przyda się odwyk od elektroniki, a tym, że chcą mieć stały kontakt z pociechą. Tutaj na ratunek przychodzą na szczęście organizatorzy kolonii i obozów dla dzieci, którzy najczęściej wprowadzają określone zasady, które skutecznie oszczędzają rodzicom rozterek dotyczących elektroniki. Starają się oni bowiem pogodzić przywiązanie najmłodszych do elektronicznych gadżetów z potrzebą kontaktu rodziców z dziećmi z pewnymi ograniczeniami, które są obowiązkowe, ażeby dzieci nie spędzały zbyt wiele czasu z nosami w ekranach.

Dlaczego dzieci potrzebują mieć przy sobie telefon lub tablet?

Podstawowymi powodami, dla których najmłodsi chcą mieć przy sobie swoje gadżety, to chęć zagrania w swoją ulubioną grę, a także portale społecznościowe. Niestety ani trochę nie chodzi tutaj o kontakt z rodzicami czy też robienie zdjęć, o czym może nas zapewniać pociecha. Poza tym, samo kontaktowanie się dziecka z opiekunami najczęściej zapewnia organizator. Z tego powodu, gadżety elektroniczne nie są czymś, co powinno znaleźć się pośród bagażu naszych dzieci. Nie po to w końcu wysyłamy je na obozy dla młodzieży, ażeby spędzały one czas w wirtualnym świecie, a po to, by mogły doświadczyć czegoś nowego, skorzystać z interesujących zajęć, poznać nowych znajomych i cieszyć się w pełni letnim wypoczynkiem. Ponadto, dzięki temu, że dzieci nie posiadają ze sobą elektroniki, unikniemy w ten sposób rywalizacji między nimi i wzajemnego oceniania się grupy.

Kolonie dla dzieci – urlop od świata wirtualnego

Wszelkiego rodzaju kolonie dla dzieci jest to niewątpliwie doskonała szansa na to, aby zafundować swoim pociechom mały „odwyk” od elektroniki i internetu, co obecnie nie jest zbyt łatwe. Dzieci w dzisiejszych czasach spędzają większość wolnego czasu w ekranach różnego rodzaju elektronicznych urządzeń, zapominając przez to, jak ciekawie i aktywnie można spędzić czas wolny. Niegdyś bowiem widok biegających po podwórku dzieci, grających w piłkę czy też bawiących się na placach zabaw, był czymś całkowicie zwyczajnym, teraz jednak jest to coraz rzadziej spotykane. Kolonie i obozy skutecznie pokazują dzieciom, że doskonała zabawa może mieć też miejsce w świecie realnym, To okazja, gdy mogą zawiązać się także nowe przyjaźnie, trwające nierzadko później przez wiele lat. Nasza bogata oferta to kolonie dla dzieci 2021 o różnorodnej tematyce, takiej jak np. jazda konna czy też windsurfing. Podczas nich, nasi podopieczni mają szansę zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności poprzez świetną zabawę oraz wypoczynek. Jest to doskonała szansa, aby najmłodsi rozwinęli swoją pasją bądź też ją zdobyli. Dzięki bogatym programom kolonijnym i naszym doświadczonym opiekunom, dzieci same zapominają i tracą chęci, aby marnować swój wolny czas ślęcząc w ekranach smartfonów czy tabletów.

Udostępnij wpis: