Czy warto wysłać dziecko na obóz zimowy?

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba dzieci swój czas wolny poświęca na siedzeniu przed telewizorem bądź wpatrując się w ekran smartfona. Podczas zimowych dni natomiast, jest już wręcz wyjątkową rzadkością widok dzieci lepiących bałwana czy też zjeżdżających na sankach. Dzieci zapominają jak fajnie może być podczas wspólnej zabawy z rówieśnikami i poddają się całkowicie wirtualnemu światu. Warto zatem zrobić coś, ażeby oderwać od niego nasze pociechy. Tutaj świetnym rozwiązaniem będą zdecydowanie obozy zimowe dla dzieci.

Obozy zimowe – wspaniała forma spędzania ferii

W naszym kraju wysyłanie dzieci na kolonie jest już bardzo popularne, jednakże są to głównie obozy odbywające się w czasie lata. Mniejszą popularnością cieszą się natomiast obozy zimowe, choć niezaprzeczalnie dorównują tym letnim. To właśnie podczas ferii, które trwają jedynie dwa tygodnie, warto postarać się, by nasze dzieci wykorzystały ten czas z pożytkiem i spędziły go w jakiś wyjątkowy sposób. Przede wszystkim, podczas obozów zimowych, nasi milusińscy będą spędzali czas aktywnie w gronie swoich rówieśników. Ponadto, nowe miejsce wzbudza w dzieciach ciekawość oraz chęć do poznawania nowych, nieznanych dotąd rzeczy, co oczywiście będzie doskonałą odskocznią od wirtualnego świata, a także codziennych, szkolnych obowiązków. Obóz zimowy to również miejsce, gdzie dzieci mogą odkryć lub rozwinąć swoją pasję np. związaną z jakimś sportem.

Aktywne ferie dla dzieci

Zima to czas kiedy niestety mniej nam się chce. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku dzieci, które i tak coraz trudniej jest zachęcić do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Obozy zimowe dla młodzieży to dlatego doskonała okazja, aby nasze pociechy spróbowały czegoś nowego. Obecnie jednym z najpopularniejszych pozycji jest bezwzględnie obóz narciarski, na którym dzieci mają szansę podszkolić się bądź nauczyć jazdy na nartach. Poziom zajęć jest oczywiście zawsze dostosowany do umiejętności uczestników. Należy jednak pamiętać, że tego typu obozy nie mają służyć wyłącznie nauce, lecz przede wszystkim wspaniałej zabawie, tak, aby nasze dzieci nie poczuły się na nich niczym w drugiej szkole.

Nowe doświadczenia i umiejętności

Wyjazdy na obozy zimowe bardzo pozytywnie wpływają również na charakter dziecka. Kształtują one przede wszystkim samodzielność oraz dobrze działają na pewność siebie. Mimo, że dzieci są nieustannie pod opieką opiekunów, w wielu sytuacjach muszą jednak poradzić sobie same m.in. w kontaktach z rówieśnikami. Bardzo często będą miały także miejsce sytuacje, kiedy to dziecko będzie musiało np. pójść na pewien kompromis czy też wykazać się asertywnością. Zimowiska to dlatego doskonała forma spędzenia ferii zimowych, gdzie nasze pociechy nie tylko nauczą się jazdy na nartach, ale też czas, który będzie miał wpływ na ukształtowanie ich charakteru i nauczy ich relacji z innymi osobami.

Udostępnij wpis: