Dlaczego dzieci kochają morze?

dzieci nad morzem

Dziecko czy dorosły, kto nie cieszy się czasem spędzonym na plaży? Szczególnie na plaży nadbałtyckiej – szerokiej i jasnej, a przede wszystkim: piaszczystej. Plaży, która stać się może placem budowy wielkich zamków, chronionych basztami i fosami. Plaży, która wspaniale nadaje się też na boisko do siatkówki lub piłki nożnej, amortyzujące każdy upadek.

Oczywiście na nadbałtyckim piasku można też po prostu położyć się, zrelaksować i korzystać ze słońca (byle nie przesadzić i nie zapomnieć o kremie z filtrem). Albo spacerować, biegać, jeździć na rowerze… Dużo radości dostarcza również samo morze, do którego każdy chętnie wskoczy, żeby zażyć słonej kąpieli. A jeśli jeszcze uda się znaleźć kawałek bursztynu…

Nadmorskie atrakcje dla dzieci

Na samej plaży atrakcje bałtyckiego wybrzeża się nie kończą. Nie brakuje tu również miejsc do zwiedzania, parków wodnych ze zjeżdżalniami czy parków linowych. Popływać też można żaglówką lub motorówką i przejść kurs ratownictwa oraz pierwszej pomocy prowadzony przez ratowników WOPR. Nie powinno więc dziwić, że kolonie dla dzieci nad morzem nigdy nie wychodzą z mody. Dzieci kochają morze! Na dodatek oferta wakacyjnych wyjazdów jest dziś tak szeroka, że dla każdego znajdzie się coś, co ucieszy go najbardziej. Jedni wolą bowiem „plażing & chill”, inni chętniej spędzą turnus aktywnie, choćby na nauce survivalu.

Rodzicie wysyłający swoją pociechę na kolonie nad morzem nie powinni też zapominać o tym, jaki wpływ na zdrowie ma nadmorskie powietrze. Unoszący się w nim jod oczyszcza układ oddechowy, zapobiega stanom zapalnym, wzmacnia odporność i poprawia jakość snu. Wakacje nad morzem to zatem zawsze dobra opcja. Zachęcamy więc do zapoznania się z naszą ofertą.

Udostępnij wpis: