Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie?

Dlaczego warto wysłać dziecko na kolonie? – zastanawiasz się, przeglądając oferty organizatorów wypoczynku. Jako rodzic dobrze wiesz, że w życiu każdego człowieka przychodzi moment, gdy chce ono poznawać świat we własnym zakresie albo wyłącznie w gronie rówieśników. Twoim zadaniem jest pozwolić mu nauczyć się przetrwania, z dala od bezpiecznej i znanej, domowej przestrzeni. Wakacyjne kolonie i obozy stanowią ku temu najlepszą okazję. Wyjazd na kolonie Wakacjeiferie.pl sprawia, że Twoje dziecko nauczy się samodzielności i spojrzy na świat z nowej, nieznanej do tej pory perspektywy. Zdobyte w ten sposób doświadczenie na pewno zaprocentuje w Waszej przyszłości.

Czym są kolonie dla dzieci? Jest to forma wypoczynku, organizowana w mieście zamieszkania lub poza nim, wyłącznie przez wykwalifikowane, certyfikowane firmy, takie jak Wakacjeiferie.pl. Nie każdy podmiot gospodarczy może zajmować się tego typu działalnością i jest ona obwarowana wieloma restrykcyjnymi wymogami formalnymi. Szczegółowe wytyczne dotyczące wymogów wobec organizatorów kolonii, a także przewoźników grup dziecięcych oraz obiektów noclegowych, przeznaczonych na turnusy znajdziesz w ogólnodostępnych rozporządzeniach Ministra Edukacji.

Kiedy wysłać dziecko na kolonie?

Nie wiesz, kiedy jest odpowiedni moment, by wysłać dziecko na kolonie oraz jaki wiek powinno ono osiągnąć, by kwalifikować się do 10- lub 14-dniowego wyjazdu? Jako rodzic wiesz, że każdy człowiek rozwija się nieco inaczej i ma niepowtarzalny charakter, potrzeby oraz przeżywa różne sytuacje w sobie tylko właściwy sposób. Obozy i kolonie są organizowane nawet dla maluchów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym – a spory odsetek małych podróżników świetnie radzi sobie w nowym otoczeniu. Na samym początku postawcie na kolonie, które odbywają się niedaleko Waszego miejsca zamieszkania. Mała odległość pomoże zdobyć Twojemu dziecku doświadczenie oraz w przypadku nagłej potrzeby, pozwoli Ci szybko zareagować i zabrać je do domu.

Im wcześniej Twoje dziecko będzie uczestniczyło w turnusach poza miejscem zamieszkania, tym bardziej prawdopodobne jest, że z każdym kolejnym wyjazdem będzie mu łatwiej adaptować się do zmiennych warunków oraz lepiej zintegruje się z nowo poznanymi rówieśnikami. Ostateczna decyzja, czy maluch jest gotowy na taki wyjazd, czy nie, należy oczywiście do Ciebie – jako opiekun najlepiej znasz swoją pociechę i jesteś w stanie ocenić, czy na kolonii poradzi sobie samo w zakresie prostych czynności higienicznych. Jeżeli masz obawy, zweryfikuj to w rozmowie z instruktorem lub kierownikiem kolonii, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem Twojego dziecka.

Jak sprawdzić, czy kolonie są bezpieczne?

Każdy wakacyjny wyjazd, organizowany przez Wakacjeiferie.pl, musi być odpowiednio wcześniej zgłoszony do kuratorium oświaty – zawsze dysponujemy stosownym zezwoleniem na realizację takiego przedsięwzięcia. Chcesz sprawdzić, czy kolonia będzie zorganizowana odpowiednio i z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa? Skontaktuj się z kuratorem lub zasięgnij informacji na temat posiadanych zezwoleń bezpośrednio w naszej siedzibie.

Musisz wiedzieć, że doświadczony touroperator, taki jak Wakacjeiferie.pl, przygotowuje kolonie dla Twojego dziecka nawet z rocznym wyprzedzeniem, dokonując uprzednio wizji lokalnej w obiekcie noclegowym, który następnie będzie poddany kontroli straży pożarnej oraz sanepidu. Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie dziecka w kolonii możesz też wybrać się na rozmowę w biurze organizatora, by poznać wychowawców oraz samodzielnie ocenić ich predyspozycje lub zweryfikować posiadane uprawnienia.

Gdzie wysłać dziecko na kolonie?

Organizator wypoczynku dziecięcego, taki jak Wakacjeiferie.pl, co roku przygotowuje mnóstwo wartościowych propozycji kolonii i obozów – w górach, na Mazurach lub nad Bałtykiem. Wielu rodziców, zastanawiając się, gdzie wysłać dziecko na kolonie, popełnia poważny błąd przy wyborze, kierując się jednym kryterium: obecnością znajomych i rówieśników. Wyślij dziecko na turnus, podczas którego będzie ono mogło się usamodzielnić, zawrzeć nowe znajomości, rozwinąć swoje talenty i zainteresowania – a nie zawsze uda się to zrealizować w gronie znanych od lat przyjaciół. Postaw na autorskie programy tematyczne, które pozwolą pogłębić pasję i wiedzę Twojego dziecka.

W opcji Wakacjeiferie.pl znajdziesz: kolonie dla sportowców, obozy żeglarskie, jeździeckie, a także plenery artystyczne, integracyjne turnusy dla kreatywnych oraz wiele innych wariantów. Wiemy, że kolonia stanowi spory wydatek, tym bardziej jej wybór powinien być poprzedzony staranną analizą dostępnych form wypoczynku i – co najważniejsze – Twoją rozmową z dzieckiem na temat jego oczekiwań oraz marzeń. Pamiętaj, że wybór dobrego miejsca kolonii to nie tylko wsparcie rozwoju dziecka, ale również nowe przyjaźnie, które mogą przetrwać lata.

Co spakować dziecku na kolonie?

Pakowanie dzieci nie należy do łatwych zadań i może sprawić problem zwłaszcza tym osobom, które na wypoczynek wybierają się po raz pierwszy. Co spakować dziecku na kolonie, czego nie można pominąć i o czym koniecznie należy pamiętać. Wakacjeiferie.pl opracowuje gotowe listy najważniejszych rzeczy, jakie powinny się znaleźć w walizce Twojej pociechy.

Ilość kompletów odzieży, bielizny i artykułów higienicznych dostosuj do długości kolonii – im dłużej one będą trwały, tym więcej dodatkowych rzeczy będzie trzeba przygotować. U malucha zadbaj o stosowną ilość bielizny i ubrań, dostosowanych do liczby dni kolonii. Większe dzieci z powodzeniem mogą uczyć się samodzielności i dbania o takie aspekty, jak na przykład pranie własnej odzieży. Przed wyjazdem dziecka sprawdź, czy obiekt dysponuje odpowiednim zapleczem, które pozwala na pranie. Jeżeli tego zabraknie to przezornie spakuj większą liczbę ubrań, których lepiej mieć trochę za dużo, niż za mało. Niezbędnikiem każdego kolonisty jest płaszcz przeciwdeszczowy, nakrycie głowy, krem z wysokim filtrem UV oraz wygodne, sportowe obuwie. W celu odpowiedniego wyposażenia dziecięcej walizki, zapytaj o sugestie doświadczonych kierowników kolonii lub opiekunów.

Udostępnij wpis: