Dziecko na nartach – jak zacząć naukę jazdy?

Obóz-narciarski

Jazda na nartach to zdecydowanie sport, który nieustannie cieszy się ogromną popularnością wśród ludzi w naszym kraju. Nic w tym dziwnego, w końcu to doskonała zabawa. Wielu osób, będących także rodzicami, którzy lubią tą formę aktywności, często zastanawia się jednak, kiedy i jak najlepiej zacząć wdrażać w ten sport swoje pociechy.

Kiedy dzieci mogą rozpocząć przygodę z jazdą na nartach?

Ogólnie przyjęło się, iż naukę jazdy na nartach mogą rozpocząć już dzieci w wieku 2,5 lat. Tutaj należy jednak pamiętać o tym, aby zajęcia nie były zbyt intensywne, bowiem jest to okres, gdy u dzieci kształtują się biodra. Nauka powinna być prowadzona przede wszystkim też w formie zabawy, bez większego skupiania się na technice, zaś początkowy etap powinien obejmować przede wszystkim samo oswojenie dziecka ze sprzętem narciarskim. Musimy jednakże zdawać sobie sprawę z tego, że każdy maluch jest inny – to, że dziecko znajomych w wieku 3 lat opanowało już podstawy, nie oznacza, iż nasza pociecha również to zrobi. Wszystko robione na silę jest również niezwykle zniechęcające, a zbyt wygórowane wymagania mogą nasze dziecko zdemotywować.

Jaka forma nauki będzie najlepsza dla naszej pociechy?

Bardzo często rodzice chcą samodzielnie nauczyć swoją pociechę jazdy na nartach. Nie jest to jednak według nas zbyt dobre rozwiązanie, albowiem dobrze jeżdżący na nartach rodzic, to niekonieczne rodzić dobrze uczący. Niestety nikt nie będzie w stanie odpowiednio zastąpić profesjonalnego instruktora, który będzie najlepszym, a zarazem najbezpieczniejszym wyborem. Ponadto, nasze dziecko z pewnością będzie znacznie lepiej słuchać osoby postronnej, aniżeli własnego rodzica. To dlatego, doskonałym rozwiązaniem będzie po prostu posłanie naszego malucha do szkółki narciarskiej, która najlepiej, ażeby mogła pochwalić się kilkuletnim doświadczeniem.

Obozy narciarskie dla dzieci

Im dziecko starsze, a jego umiejętności większe, tym więcej sposobów nauki. Jednym z nich mogą być obozy zimowe dla dzieci, których tematyką jest właśnie jazda na nartach. Podczas takiego wyjazdu, dziecko ma okazję szlifować swoje umiejętności wciąż pod okiem profesjonalnych instruktorów, którzy zadbają nie tylko o naukę jazdy, ale również o świetną zabawę. Obozy narciarskie z WakacjeiFerie to bowiem czas, który nie jest wyłącznie poświęcany nauce, ale również temu aby Państwa pociechy spędziły ferie zimowe w doskonałej atmosferze – czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Udostępnij wpis: