Ferie zimowe dla dzieci – jak zorganizować ten czas?

Ferie zimowe, podobnie jak letnie wakacje, to wyjątkowy czas, na który czekają dzieci w każdym wieku. Zasłużony odpoczynek od szkolnych obowiązków wywołuje uśmiech na twarzy wszystkich milusińskich, jednakże nie na twarzach rodziców, dla których jest to nierzadko spore wyzwanie organizacyjne.

Jak zagospodarować czas wolny dziecku?

To pytanie z pewnością zadaje sobie większość rodziców, których dzieci szykują się ferie zimowe. Sytuacja jest jedynie dość prosta, jeżeli już od pewnego czasu mieliśmy zaplanowany, rodzinny urlop w czasie tej przerwy. Nie każdy jednak może liczyć w tym okresie na wolne w pracy, dlatego wtedy poszukujemy rozwiązania, które pozwoli uniknąć naszym pociechom domowej nudy, a co najgorsza godzin spędzanych przed ekranem komputera lub telewizora. Propozycją na uniknięcie tego mogą być np. zajęcia organizowane przez szkoły bądź specjalne ośrodki kultury, podczas których nasza pociecha będzie miała zapewnioną opiekę, a przy tym spędzi czas wolny aktywnie pośród innych rówieśników. Po pracy natomiast, warto również zaangażować się samemu i zapewnić dziecku jeszcze jakieś formy rozrywki. Mogą to być oczywiście takie atrakcje jak wyjście na sanki czy też rodzinne lepienie bałwana, które z pewnością także ucieszy każde dziecko i sprawi mu ogromną frajdę. Jeśli zaś pogoda nie będzie zbyt sprzyjająca tego typu aktywnościom, również w zaciszu domowym można wspaniale spędzić czas wolny np. grając w różnego rodzaju gry planszowe bądź wspólnie gotując.

Obozy zimowe – gwarancja aktywnych ferii zimowych

Nie każdy rodzic jednakże ma na tyle czasu wolnego, aby zorganizować dziecku coś samodzielnie, dlatego WakacjeiFerie oferuje wszystkim wspaniałe obozy zimowe dla dzieci i młodzieży, podczas których zadbamy o to, aby Państwa pociechy spędziły ten czas aktywnie, doskonale się przy tym bawiąc. Wyjazd w nowe, nieznane dotąd dla dziecka miejsce, już samo w sobie jest dla niego czymś ekscytującym, co wzbudzi w nim niepohamowaną radość. Ponadto, będzie ono miało okazję poznać nowych znajomych i zdobyć nowe doświadczenia oraz umiejętności, albowiem każdy nasz obóz jest poświęcony innej tematyce.

Narty dla każdego!

W naszej ofercie znajduje się między innymi obóz narciarski, który skierowany jest do wszystkich dzieci. Nie ma znaczenia to, czy miało ono już kontakt z danym sportem, czy też posiada już pewne umiejętności – poziom zajęć jest zawsze dostosowany do umiejętności dziecka. Każda lekcja odbywa się oczywiście pod okiem profesjonalnych i doświadczonych instruktorów, dzięki czemu możemy zapewnić, że nasi podopieczni będą całkowicie bezpieczni. Oczywiście nie samą nauką człowiek żyję! Oprócz nauki jazdy na nartach, dzieci zwiedzą nowe miejsca, poznają nowe rzeczy i mogą liczyć na wspaniały odpoczynek oraz zabawę.

Udostępnij wpis: