Jak spakować dziecko na kolonie w czasie lata?

Wyjazd na kolonie dla dzieci za każdym razem budzi spore emocje, zarówno u rodziców, jak i u naszych pociech. Stres dorosłych związany z tym, czy nasze dziecko odnajdzie się w nowym środowisku i będzie się dobrze bawiło, zaś u najmłodszych podekscytowanie, powoduje najczęściej roztargnienie, przez które z łatwością zapomnieć można o pewnych rzeczach. Taką kwestią jest zdecydowanie pakowanie bagażu. Nie powinno być to coś, co robimy w zbyt szybko, albowiem pośpiech jest niewłaściwym doradcą, dlatego też, należy tą czynnością zająć się już kilka dni przed planowanym wyjazdem, abyśmy mogli w spokoju przemyśleć co spakować naszemu dziecku i ewentualnie dokupić niezbędne rzeczy.

Gabaryt bagażu jest niezwykle istotny.

Bagaż naszego dziecka nie powinien być zbytnio ciężki, aczkolwiek istnieje kilka obowiązkowych rzeczy, które muszą się w nim znaleźć. Przede wszystkim jednak należy dostosować rozmiar bagażu nie tylko do potrzeb pociechy, lecz i do jego możliwości. Nie możemy go nazbyt przeciążać, ponieważ, mimo że walizki, torby czy też plecaki przez większą część podróży są transportowane, wystąpią sytuacje, w których dziecko będzie musiało samodzielnie przenieść swój bagaż np. do pokoju. Musimy pamiętać o ubraniach na różną pogodę, przyborach osobistych oraz wygodnym obuwiu. Bardzo ważna jest również przede wszystkim odpowiednia ilość spakowanej bielizny oraz części garderoby, takich jak spodnie czy t-shirty. Warto spakować zatem komplet ubrań na każdy dzień kolonii wraz z dodatkowym zapasem. Należy również pamiętać o piżamach oraz kostiumach kąpielowych. Jeśli natomiast nasze dziecko musi stosować jakieś lekarstwa, warto spakować je w szczelną torebkę, opisać ich dawkowanie i podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka, po czym najlepiej przekazać takowe dla wychowawcy.

Dziecko przygotowane na każdą pogodę.

Kolonie dla dzieci odbywające się wakacyjną porą nigdy nie dadzą nam gwarancji świetnej pogody. Możliwość wystąpienia chłodniejszych oraz deszczowych dni, zmusza nas, abyśmy zadbali o to, by prócz t-shirtów i krótkich spodenek, w walizce dziecka znalazły się także długie spodnie, bluzki z długim rękawem, cieplejsza bluza czy też lżejsza kurtka z kapturem. Najważniejsze jest natomiast żeby ubrania były wygodne i nie krępowały ruchów, albowiem pociecha na koloniach, będzie spędzała czas aktywnie. Kolejną równie ważną kwestią jest także obuwie, które podobnie jak odzież, musi być spakowane na tą lepszą, jak i gorszą pogodę. Oprócz więc sandałów i klapek, dziecko musi mieć spakowane kryte buty z twardą podeszwą oraz kalosze. Nie możemy też zapomnieć o zapakowaniu kapci, w których pociecha będzie spędzała czas w pokoju.

Tylko niezbędne rzeczy.

Na kolonie dla dzieci musimy również spakować różne przybory osobiste, takie jak ręczniki, kosmetyki do kąpieli, pastę wraz z szczoteczką do zębów, grzebień lub szczotkę do włosów, krem z filtrem UV czy też środki chroniące przed komarami i kleszczami. Ilość niektórych rzeczy, m.in. ręczników kąpielowych, dopasować musimy do tego, gdzie nasze dziecko wyjeżdża, bowiem obóz odbywający się nad morzem, jak np. Obóz Plażing & Chill, gdzie przeważa wodne szaleństwo, wymaga spakowania ich więcej. Musimy również pamiętać, aby dziecku nie pakować żadnych drogocennych gadżetów (np. kamera, laptop, tablet) oraz cennej biżuterii i kart płatniczych., bowiem podczas wyjazdu, dziecko ma zapewnione wszystko co niezbędne, dlatego wystarczy mu jedynie rozsądne kieszonkowe.

Udostępnij wpis: