Jak zorganizować zimowy czas dla dziecka?

Zimno, krótkie dni, odśnieżanie, to tylko nieliczne rzeczy, których nie lubimy podczas tej pory roku. Zima to zdecydowanie czas, który dla nas dorosłych nie jest zbyt najmilszy i raczej za nim nie przepadamy, Co innego jeśli chodzi o dzieci, które jednak w większości wyjątkowo za nią przepadają. Lubią jednak czy nie, zawsze stajemy przed tym samym problemem, a mianowicie – jak zorganizować ten czas dla naszej pociechy? Postaramy się podrzucić Wam trochę pomysłów.

Wspólnie spędzony czas z rodziną na świeżym powietrzu

Niezaprzeczalnie zima to pora roku, gdy organizowanie wolnego czasu nie należy do najprostszych, zwłaszcza jeżeli posiadamy dzieci, która narzekają na to jak bardzo jest nudno. Rodzice natomiast pragną, aby ich pociecha nie spędzała większości dnia przed ekranem smartfona, laptopa czy telewizora. Chcąc tego uniknąć warto zachęcić dziecko do wspólnego spędzania czasu, zarówno w domu, jak i na świeżym powietrzu. Doskonałą propozycją może być tutaj między innymi białe szaleństwo pod postacią rodzinnego wypadu na sanki, lepienia bałwana czy też bitwy na śnieżki. Sprawi to ogromną frajdę naszym dzieciakom oraz rodzicom, którzy będą mogli poczuć się jak za dawnych lat. Po aktywnie spędzonym czasie, świetnym zakończeniem dnia może być natomiast ognisko, które tak kochają dzieci. Upieczone wspólnie kiełbaski, ziemniaki bądź pianki nad ogniem – pycha! Nie można zapomnieć również, że takie momenty to idealna okazja, aby zrobić sobie mnóstwo pięknych zdjęć, które będą stanowiły pamiątkę na całe życie. Świetną propozycją, o której nie sposób nie pomyśleć podczas zimy jest również kulig. Taka atrakcja z pewnością ucieszy każde dziecko i sprawi, że nigdy tego nie zapomni. Oprócz tego jednak, nie można zapomnieć o różnych zimowych sportach. Narty bądź łyżwy to świetny sposób, aby spędzić czas wolny – zabawa w połączeniu z aktywnością fizyczną to strzał w dziesiątkę.

W zaciszu domowym również można się świetnie bawić!

Niestety bardzo często pogoda nie sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu i wtedy jesteśmy skazani, aby zostać w domu. Nie oznacza to jednak, że musi to być jedynie czas spędzony na kanapie z nosem w telefonie. Warto zorganizować dziecku jakieś atrakcje i zachęcić do wspólnego spędzania czasu. Na to również znajdzie się trochę sposobów, a jednym z nich jest mianowicie domowe pieczenie ulubionych ciasteczek. Dzieci uwielbiają słodkości, a gdy jeszcze mogą uczestniczyć w ich tworzeniu są zachwycone! W domu warto mieć również w zanadrzu trochę ciekawych planszówek, które do zabawy zaangażują całą rodzinę, a przy okazji pozytywnie wpłyną na rozwój naszego dziecka. Kolejnym ciekawym pomysłem są domowe eksperymenty, które zrobią wrażenie na każdym małym odkrywcy. Obecnie w internecie jest mnóstwo doświadczeń jakie możemy przeprowadzić ze swoją pociechą przy pomocy składników, które przeważnie zawsze posiadamy w domu. Zima to także świetny czas, aby własnoręcznie stworzyć ze swoim dzieckiem karmnik dla ptaków, który później razem zawiesicie i napełnicie ziarnem.

Jest to tylko kilka propozycji, aby ciekawe spędzić czas ze swoją pociechą podczas długiej zimowej pory roku. Należy pamiętać, że warto wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem, aby pokazać dziecku, że istnieje wiele możliwości spędzania wolnego czasu. Ma to bowiem wyjątkowo pozytywny wpływ na rozwój pociechy i zbuduje mu to mnóstwo wspaniałych, rodzinnych wspomnień.

Udostępnij wpis: