Kaszuby jako świetne miejsce na kolonie dziecięce

kolonie-kaszuby

Kaszuby, rozciągające się pomiędzy Borami Tucholskimi a Morzem Bałtyckim, to jeden z najpiękniejszych i najciekawszych regionów naszego kraju. Lasy, jeziora, plaże, a do tego niezwykłe dziedzictwo kulturalne sprawiają, że każdy, niezależnie od wieku, spędzić tu może niezapomniane wakacje. W tym artykule przyjrzymy się Kaszubom jako świetnemu miejscu na kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży.

Kaszuby jako świetne miejsce na kolonie dziecięce

Region oferuje wspaniałe okolice na wycieczki i spacery. Od Słowińskiego Parku Narodowego z ruchomymi wydmami, przez Kaszubski Park Krajobrazowy z dwunastoma rezerwatami przyrody, po poprzecinaną rzekami Szwajcarię Kaszubską z najwyższym szczytem w tej części kraju – Wieżycą. Kaszubska natura z pewnością zachwyci najmłodszych turystów. I rowerzystów! W regionie nie brakuje szlaków rowerowych, na czele z drogą wytyczoną dookoła Jezior Wdzydzkich, nazywanych Kaszubskim Morzem.

Tutejsze jeziora i rzeki sprawiają, że Kaszuby to idealne miejsce dla miłośników wodnych aktywności i sportów – dodaje przedstawiciel firmy WakacjeiFerie.pl, organizatora kolonii i obozów dla dzieci. – Można kąpać się i pływać, uczestniczyć w rzecznych spływach kajakowych, a także uczyć się żeglarstwa.

Udostępnij wpis: