Kolonie dla dzieci 2021 – zaplanuj swój wyjazd razem z nami!

Kolonie dla dzieci 2021 – kiedy zająć się ich planowaniem i jak się do tego zabrać? Wyjazd na kolonię warto zaplanować, wspólnie z dzieckiem, jeszcze jesienią lub zimą, gdy pojawiają się pierwsze oferty. Wówczas możecie skorzystać z najatrakcyjniejszych warunków cenowych oraz najszerszej oferty, zanim inni zarezerwują miejsca, Kiedy już wybór zostanie dokonany, a cel podróży określony, zaczyna się czas przygotowań.  Zacznijmy od adaptacji dziecka do nowej sytuacji oraz nauki niezbędnych czynności, które mogą być wymagane  na wyjeździe. Z odpowiednim wyprzedzeniem zadbajmy również o odpowiednie wyposażenie dziecięcej walizki na wyjazd.

Niezmiennie od lat, największą popularnością wśród klientów Wakacjeiferie.pl, cieszą się obozy i kolonie dla dzieci nad polskim morzem oraz w górach, które są idealnym miejscem na organizację różnych form aktywności fizycznej. Hitem ostatnich sezonów stały się również polskie Kaszuby, które zachwycają ukształtowaniem terenu, pięknymi borami leśnymi i zbiornikami wodnymi. Miejscowości, takie jak Dąbki, Poronin czy rejon Kaszub magnetyzują pięknem naturalnego krajobrazu – wybieramy je ze względu na ilość dostępnych atrakcji kulturalnych, sportowych oraz historycznych.

Kolonie dla dzieci nad morzem

Letnie kolonie dla dzieci nad polskim morzem to idealna opcja dla tych osób, które kochają nadmorski klimat, odżywcze powietrze pełne jodu, kąpiele w Bałtyku, a także długie spacery po piaszczystej plaży. Morze co roku przyciąga grupy młodych ludzi z całego kraju, a do wyboru jest tutaj wiele obiektów hotelarskich i rozbudowana baza noclegowo – gastronomiczna: wyspecjalizowane ośrodki kolonijne, hotele oraz pensjonaty.

Najlepsze kolonie i obozy letnie dla dzieci i młodzieży w miejscowości, takiej jak nadmorskie Dąbki, łączą w sobie wiele różnych form wypoczynku, a uczestnicy nie mają ani chwili na nudę! Do wyboru przygotowaliśmy zajęcia tematyczne dopasowane do potrzeb wszystkich uczestników: bloki sportowe, taneczne, relaksacyjne oraz rozmaite integracyjne zajęcia grupowe, podczas których każde dziecko ma szansę nawiązać nowe znajomości i przyjaźnie, a także zdobyć nowe umiejętności i wiedzę. Dla fanów morskich przygód proponujemy zajęcia z windsurfingu, które pozwalają złapać dzieciom wiatr w żagle dosłownie i w przenośni. Nad morzem zwracamy uwagę na maksymalne bezpieczeństwo dzieci, ucząc je jednocześnie szacunku do morza.

Kolonie dla dzieci w górach

Nasze turnusy dziecięce i młodzieżowe odbywają się w polskich górach przez cały rok. Latem jest to doskonały plener na długie wędrówki i wspinaczkę, a zimą polskie góry są idealne do nauki narciarstwa pod okiem wykwalifikowanych, doświadczonych instruktorów z Wakacjeiferie.pl. To właśnie góry są najlepszym miejscem, gdzie Twoje dziecko może opanować naukę jazdy na nartach od podstaw albo szlifować zdobyte wcześniej umiejętności. Tutaj zimowy wypoczynek planują też pasjonaci snowboardu. Letnie kolonie górskie to również doskonała okazja dla debiutujących dzieci, które mogą w ten sposób uczyć się wyjazdów w gronie rówieśników.

Od wielu lat prym wśród górskich miejscowości kolonijnych wiedzie Poronin – to właśnie tutaj grupy dziecięce i młodzieżowe mogą poczuć prawdziwie górski klimat, korzystając z takich atrakcji, jak: ogniska, kuligi konne, zjazdy na sankach oraz zwiedzanie polskiej zimowej stolicy, czyli Zakopanego. Wiele emocji wśród uczestników kolonii budzi też wizyta nad Morskim Okiem oraz majestatyczny Giewont. Bogaty plan naszych wyjazdów górskich sprawia, że dzieci nie mogą narzekać na nudę, a każda chwila spędzona w gronie rówieśników to cenne doświadczenie i życiowa edukacja.

Zabawy dla dzieci na kolonie

Wiemy, że poza atrakcjami typowymi dla miejscowości górskich lub nadmorskich, niezwykle ważnym elementem każdego obozu lub kolonii są różne dodatkowe aktywności, proponowane przez wychowawców i organizatorów. Chodzi o zabawy, gry zespołowe oraz konkursy, bez których trudno jest mówić o udanej wakacyjnej przygodzie. Lata naszych kolonijnych doświadczeń sprawiają, że przygotowujemy bardzo kreatywne zabawy dla wszystkich uczestników kolonii. Edukacja poprzez sport i dobrą zabawę to skuteczny sposób na stymulowanie rozwoju Twojego dziecka.

Niezmiennie od wielu lat na naszych koloniach sprawdzają się gry terenowe, takie jak podchody, rozgrywki paintballowe czy łucznicze, a także wspólne projekty zespołowe, czyli budowa dziwnych pojazdów, łódek, szałasu, a w razie niepogody – turnieje szachowe, gry karciane, logiczne oraz gry planszowe, pobudzające intelekt i chęć rywalizacji. Większość ośrodków kolonijnych, które wybieramy, zapewnia też inne atrakcje w postaci minipiłkarzyków, bilarda, tenisa oraz cymbergaja, który jest uwielbiany przez dzieci i młodzież. Mnogość atrakcji zapewni dobrą zabawę każdemu dziecku, w zależności od jego potrzeb.

Kolonie dla dzieci 2021

Ze względu na pandemię, nadchodzące wakacje są dla nas, jako organizatora wypoczynku, nie lada wyzwaniem logistycznym. Dokładamy wszelkich starań, by sprostać restrykcyjnym wymogom sanitarnymi i uczynić wyjazd Twojego dziecka w pełni bezpiecznym. Mimo wielu obostrzeń, kolonie nad morzem lub w górach możecie zaplanować już na przełomie roku. Jesteśmy w stałym kontakcie ze sprawdzonymi ośrodkami kolonijnymi, aby zapewnić dzieciom maksymalne bezpieczeństwo. Nawet w tak trudnym czasie nasze kolonie mogą być bardzo ciekawe i przede wszystkim szczęśliwe dla dzieci.

Wybierzcie się na spotkanie w siedzibie Wakacjeiferie.pl, by omówić potrzeby i pomysły Waszego dziecka po to, by czas spędzony na kolonii był prawdziwie owocny i pełen pozytywnych wrażeń. Niezapomniane przeżycia i cenne doświadczenie, zebrane na wyjeździe, będzie procentowało w przyszłości i pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Planując już teraz wyjazdy dzieci w 2021 roku możecie skorzystać z promocyjnych cen oraz wybrać kolonię idealnie dopasowaną do potrzeb i preferencji dziecka.

Udostępnij wpis: