Kolonie nad morzem – moc atrakcji i nowe przyjaźnie

Nad Bałtyk każdego roku przyjeżdżają tysiące dzieci i młodzieży w ramach kolonii i obozów. Polskie morze urzeka rozległymi plażami, świeżym powietrzem, a nadmorskie obiekty noclegowe, wybierane przez Wakacjeiferie.pl , oferują mnóstwo atrakcji zarówno dla osób, które lubią aktywny, jak i kreatywny wypoczynek. Kto raz był na naszej kolonii letniej nad morzem ten wie, że jest to wyjątkowy czas, który pozostaje w pamięci do końca życia.

Przygotowaliśmy wiele różnych opcji pobytu dla grup zorganizowanych od Świnoujścia po Krynicę Morską, dlatego wszyscy miłośnicy rekreacji nad wodą znajdą coś dla siebie na polskim wybrzeżu. Niezależnie od tego, czy kolonie letnie dla dzieci nad morzem będą  trwały 10 czy 14 dni, będzie to z pewnością czas wypełniony różnorodnymi zajęciami. Mnogość naszych nadmorskich atrakcji i wyjątkowy klimat zapiszą się na długo w pamięci Twojemu dziecka.

Kolonie dziecięce i młodzieżowe, czyli jak rodzą się pierwsze przyjaźnie

Wakacyjne turnusy nad brzegiem morza to świetna okazja do dobrej zabawy i integracji dzieci i młodzieży. Uczestnicy naszych kolonii biorą udział w wielu różnych zajęciach, zwiedzają lokalne atrakcje, wspólnie bawią się na pierwszych dyskotekach, nawiązując nowe znajomości oraz przyjaźnie. Różnorodna propozycja atrakcji i zajęć dodatkowych, które przygotowaliśmy z myślą o wymagających uczestnikach sprawia, że Twoje dziecko wybierze aktywność dopasowaną do swoich potrzeb.

Pobyt nad morzem uczy Twoje dziecko samodzielności, asertywności i otwartości na drugiego człowieka, jego poglądy oraz potrzeby. W ciągu kilkunastodniowych wyjazdów młodzi ludzie budują wzajemne relacje, a także odkrywają swoją tożsamość, pasje oraz marzenia, co przydaje im się w późniejszym, dorosłym życiu. Cenne doświadczenie zebrane podczas pierwszych kolonijnych wyjazdów z Wakacjeiferie.pl , pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka oraz jego dynamiczną adaptację do zmieniającego się środowiska.

Kolonie letnie nad morzem na sportowo

Kolonie letnie nad morzem to dla wielu osób jedyna możliwość, by móc nauczyć się pływać w naturalnym akwenie wodnym, pod czujnym nadzorem instruktora oraz ratowników wodnych. Na obozy sportowe pływackie, żeglarskie, nurkowe lub kajakarskie, które organizujemy od wielu lat, wyruszają dzieci już od szóstego roku życia, a także młodzież u progu dorosłości. Wiemy, że morze to doskonały poligon doświadczalny, uwielbiany przez dzieci w każdym wieku.

Nadmorskie plaże to też świetne miejsce do organizacji rozgrywek siatkarskich, piłki plażowej, uprawiania fitnessu oraz biegów terenowych. Jeśli Twoje dziecko poszukuje mocniejszych sportowych wrażeń, może tu też spróbować przejażdżki na skuterze wodnym, na nartach wodnych lub bananie. Z myślą o amatorach morskiej przygody, przygotowaliśmy zajęcia z windsurfingu, dzięki czemu uczą się oni łapać wiatr w żagle, zarówno na wodzie, jak i w codziennym życiu.

Militarne kolonie i obozy nad morzem

Jako organizator letnich turnusów dla aktywnych cenimy rozległe nadmorskie pustkowia, lasy lub klify, które są doskonałym miejscem na organizację różnego rodzaju kolonii w klimacie militarnym, z elementami survivalu. Ten rodzaj wypoczynku cieszy się szczególną popularnością wśród wymagających, młodych ludzi, którzy już dawno pierwszą kolonię mają za sobą i potrzebują zupełnie nowych, niezapomnianych przygód.

Militarne kolonie nad morzem dla młodzieży prowadzone są przez doświadczonych instruktorów z Wakacjeiferie.pl, którzy uczą swoich wychowanków ważnych życiowych umiejętności, takich jak: orientacja w terenie czy współpraca zespołowa przy wykonywaniu zadań o różnym poziomie trudności. Aranżowanie sytuacji, które wymagają kreatywności oraz samodzielności, uodpornią Twoje dziecko i zahartują jego charakter. Rywalizacja w lasach na nadmorskich wydmach może być więc naprawdę ciekawym doświadczeniem!

Nadmorska baza noclegowa na obozy i kolonie

W obliczu restrykcyjnych wymogów bezpieczeństwa tylko niektóre spośród obiektów noclegowych nad Bałtykiem kwalifikują się do organizacji pobytu grup dziecięcych lub młodzieżowych. Takie miejsca są wielokrotnie sprawdzane – nie tylko przez kuratoria, sanepid oraz straż pożarną, a przede wszystkim przez nas, organizatorów wypoczynku, więc nie ma obaw, że dziecko trafi do ośrodka lub hotelu, który nie spełnia podstawowych standardów.

Jakie obiekty nad morzem kwalifikują się na letnie obozy i kolonie? Na to pytanie nie mamy jednej odpowiedzi. Wybór miejsca noclegowego wynika z pewnych założeń i specyfiki naszych programu – mogą to być kilkuosobowe domki letniskowe, pokoje hotelowe lub camping z dostępem do węzła sanitarnego oraz stołówki. Już od pierwszych chwil wspólnego pobytu instruktorzy Wakacjeiferie.pl dbają o porządek i bezpieczeństwo uczestników.

Kąpiele pod nadzorem ratownika

Kolonie i obozy nad morzem nie mogą odbyć się bez kąpieli w Bałtyku. Jest to jedna z największych atrakcji, na którą czekają zarówno dzieci, jak i młodzież. Aby nauka pływania i beztroska zabawa na plaży mogły się odbywać, jako organizator turnusu, jesteśmy zobowiązani zapewnić odpowiednią opiekę medyczną w postaci wykwalifikowanego ratownika wodnego i pielęgniarki. Zajęcia nad wodą, organizowane przez Wakacjeiferie.pl , odbywają się wyłącznie na strzeżonych, dobrze oznakowanych kąpieliskach, dzięki czemu Twoje dziecko jest w pełni bezpieczne.

Wszelkie standardy w zakresie opieki medycznej – nie tylko na kąpieliskach nadmorskich, ale też nad jeziorami i na terenie obiektów kolonijnych określają: Ustawa o systemie edukacji oraz Rozporządzenie Ministra Edukacji. Nasze kolonie odbywają się tylko w starannie wyselekcjonowanych i bezpiecznych dla dzieci miejscach. Dzięki tym przemyślanym wyborom i długim poszukiwaniom idealnych miejsc na wypoczynek, możecie być pewni, że dziecko wróci z kolonii szczęśliwe i bogatsze o nowe doświadczenia i umiejętności.

Udostępnij wpis: