Obóz konny dla młodzieży – dlaczego warto?

Konie towarzyszyły człowiekowi od niepamiętnych czasów. Obecnie w mniejszym stopniu wykorzystuje się je do pracy, a znacznie częściej umożliwiają realizowanie ogromnej pasji, jaką jest jeździectwo. Bardzo długo obecny był w społeczeństwie pogląd, iż jazda konna jest sportem, który przeznaczony jest jedynie dla ludzi majętnych. Na szczęście uległo to zmianie i jazdy konnej może spróbować praktycznie każdy. Świetnym początkiem przygody z jeździectwem jest obóz konny, podczas którego dziecko, szybko oswoi się z tym wspaniałym zwierzęciem oraz przekona się, że świat z perspektywy siodła jest jeszcze piękniejszy.

Obóz konny jest dla wszystkich!

Bardzo często rodzice zastanawiają się czy obóz konny jest dla dziecka, które dopiero chce rozpocząć swoją przygodę z jazdą konną. Oczywiście, że tak! W WakacjeiFerie zadbaliśmy o to, aby zarówno osoby całkowicie początkujące, jak i te bardziej zaawansowane mogły wziąć udział w danym obozie. Program jest bowiem ułożony w taki sposób, aby każdy mógł realizować swoją pasję jeździecką i był w pełni usatysfakcjonowany. Nasze obozy dla młodzieży to również wykwalifikowani opiekunowie oraz instruktorzy jeździectwa, którzy bez problemu dostosują indywidualny cykl szkoleniowy dla każdego dziecka. Najistotniejszy jest bowiem dla nas zawsze komfort oraz bezpieczeństwo naszych uczestników. Wybierając obóz konny należy jednak wiedzieć, że oprócz tego, iż jest to piękna pasja i wspaniały wypoczynek, to także czas, gdy dziecko musi wykazać realne zainteresowanie danym tematem oraz chęci do treningów i poszerzania wiedzy o koniach. Nie należy zatem nigdy do niczego przymuszać swojej pociechy i zawsze upewnić się, czy dany obóz jest tym, o czym marzy. W ofercie posiadamy również wiele innych interesujących propozycji, które mogą spodobać się dziecku, dlatego warto dać mu prawo wyboru i dobrze to przedyskutować.

Zalety obozów konnych.

W momencie, gdy jesteśmy już całkowicie pewni, że nasze dziecko będzie najszczęśliwsze na świecie, mogąc wziąć udział w obozie konnym, wybór wydaje się być oczywisty. Jeśli natomiast posiadamy jeszcze jakieś wątpliwości, warto poznać atuty, jakie niesie za sobą ten obóz.

Najważniejsze zalety to:

  • Aktywność ma miejsce na świeżym powietrzu, co jest doskonałą odskocznią zwłaszcza dla tych milusińskich, którzy mieszkają w wielkich miastach.
  • Obóz konny świetnie uczy odpowiedzialności, bowiem istotną częścią jeździectwa jest opieka nad koniem.
  • Wyjątkowa forma zwiedzania pięknych okoliczności przyrody z perspektywy siodła.
  • Bliski kontakt z wierzchowcem rozwija intelektualnie i fizycznie oraz uspokaja.
  • Jeździectwo może stać się życiową pasją dziecka, która świetnie kształtuje charakter.

Udostępnij wpis: