Obóz sportowy – popraw swoją sprawność!

Obóz sportowy – popraw swoją sprawność!

Dla dziecka, które na co dzień nie uczestniczy w sportowych treningach, a także dla jego rodzica, oferta wyjazdu na letni lub zimowy obóz sportowy może jawić się nawet nieco przerażająco. Mordercze treningi, pot i ból, wojskowa dyscyplina… Czy naprawdę tak wyglądają zorganizowane wyjazdy z Wakacjeiferie.pl? Absolutnie nie!

Nasze obozy sportowe to doskonała okazja do poprawy sprawności fizycznej dziecka. Nikt nie oczekuje tu od niego wyników czy nadmiernego wysiłku. Przeciwnie, zajęcia mają przede wszystkim stanowić doskonałą zabawę, a przy okazji zaprezentować nowe możliwości. Być może zaznajomienie się z nieznaną wcześniej dyscypliną stanie się początkiem życiowej pasji?

Kierunkowe i ogólnorozwojowe obozy sportowe dla dzieci i młodzieży

Ciepła, wakacyjna pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu oraz rozwijaniu dyscyplin sportowych, które uprawia się co do zasady na zewnątrz pomieszczeń. Nasza oferta, jako organizatorów kolonii i obozów sportowych dla młodzieży i dzieci obfituje w tym okresie w ciekawe i różnorodne zajęcia. Zimą dominują oczywiście obozy narciarskie, co nie znaczy, że ograniczamy się wyłącznie do nart – podczas pobytu staramy się zorganizować inne ciekawe zajęcia ruchowe – np. wyjścia na pływalnię.

Dość często, poza wyjazdami nastawionymi na uprawianie jednej, wiodącej dyscypliny sportowej, polecamy również kolonie ogólnorozwojowe, w czasie których dziecko ma możliwość uczestnictwa w zróżnicowanych treningach.

Kolonie i obozy ukierunkowane, są doskonałe dla dzieci, które interesują się jedną z dyscyplin sportowych zdecydowanie bardziej niż innymi. Wyjazdy ogólnorozwojowe z kolei, będą świetną okazją do zapoznania uczestników z różnymi możliwościami. Dzięki temu dziecko poza zwiększoną dawką ruchu, zyskuje również wiedzę na temat rozmaitości dyscyplin sportowych i być może znajdzie wśród nich swoją ulubioną.

Obozy sportowe dla młodzieży i dzieci latem oraz zimą

Okres zimowych wyjazdów sportowych ze względu na naturalne warunki oraz dużą dostępność bazy zdominowały oczywiście narty. W Wakacjeiferie.pl jest nie inaczej. Jednak nawet jeśli większość zajęć to właśnie szkółka narciarska czy snowboardowa, jako organizatorzy obozów sportowych zapewniamy dzieciom również inne zajęcia rozwijające fizycznie – łyżwiarstwo, saneczkarstwo, pływanie, turnieje tenisa stołowego, cymbergaja czy bilarda. Oczywiście z racji lepszych warunków pogodowych, znacznie więcej atrakcji sportowych dostępnych jest podczas letnich wakacji.

Do wyboru mamy wtedy wtedy obozy w siodle, piłkarskie, siatkowe czy windsurfingowe, a także mieszane. Podczas naszych kolonii sportowych, dziecko uczestniczy również w innych zajęciach, w zakresie uzależnionym od intensywności treningów podstawowych. Na wyjeździe nastawionym na kurs jeździecki, na pozostałe dyscypliny będzie oczywiście mniej czasu, niż na obozie ogólnorozwojowym, gdzie można zaproponować mniej więcej proporcjonalny podział zajęć.

A jakie jeszcze formy aktywności mamy do zaoferowania jako doświadczeni organizatorzy kolonii i obozów dla dzieci? Poza wymienionymi dyscyplinami, dziecko może uczestniczyć również w meczach koszykówki, nauce czy doskonaleniu pływania, ma okazję nauczyć strzelać się z łuku czy przejść tor przeznaczony do szkolenia komandosów. Wśród innych ciekawych zajęć warto wymienić laser tag (odpowiednik paintballa, tylko bezbolesny i bardziej zaawansowany technicznie), jazdę na quadzie, ściankę wspinaczkową czy park linowy.

Jak przygotować się do obozu sportowego?

Nie wszystkie obozy sportowe wymagają specjalnych przygotowań. Oczywiście jeśli dziecko będzie jeździć na nartach czy snowboardzie, na konieczne będzie zabranie ze sobą sprzętu Podobnie kiedy w planach są zajęcia na pływalni, niezbędny okaże się strój kąpielowy czy spodenki, a także klapki i okularki. Co zabrać na obóz sportowy w innych przypadkach? Tam, gdzie obligatoryjne jest wyposażenie dziecka w specjalistyczny sprzęt, czy specyficzne akcesoria (np. siatkowe buty do wody przy windsurfingu, czy stare ubrania do survivalu), informujemy rodziców z wyprzedzeniem o takiej konieczności.

A poza określonym sprzętem, czy akcesoriami, na obóz sportowy zawsze warto spakować dziecku większą ilość skarpetek oraz bielizny osobistej, a także T-shirtów i krótkich spodenek latem. Przydadzą się też nadplanowe spodnie od dresu lub legginsy i dodatkowa bluza oraz 2 pary sportowego obuwia.

Udostępnij wpis: