Rola aktywności fizycznej w życiu dzieci.

Aktywność fizyczna pełni niezwykle ważną rolę w życiu człowieka, bowiem ma ona ogromny wpływ na nasze zdrowie. Wszelkiego rodzaju zajęcia ruchowe to przede wszystkim niezwykle skuteczny sposób, ażeby poprawić kondycję, samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Letnie kolonie dla dzieci to bezsprzecznie najlepszy czas, by zachęcić naszych milusińskich do aktywności, co obecnie nie należy do łatwych rzeczy. Ogrom czasu spędzany przed ekranem telewizora, komputera bądź też w szkolnej ławce, nie służy kondycji dzieci. To oczywiście niesie za sobą takie negatywne skutki jak problemy z kręgosłupem czy też nadwaga. Warto zatem zadbać, aby nie prowadziły one siedzącego trybu życia, dlatego też obozy dla dzieci to świetna okazja, by zachęcić pociechy do aktywności fizycznej i pokazać, że może ona sprawiać frajdę, a także integrować je z rówieśnikami.

Kolonie dla dzieci – aktywność w miłej atmosferze.

Wakacje są doskonałym momentem, aby zmienić długofalowe przyzwyczajenia, a same kolonie dla dzieci są świetnym rozwiązaniem, ponieważ odbywające się podczas nich zajęcia sportowe, kojarzą się dziecku głównie z dobrze spędzonym czasem oraz wspaniałą zabawą, a nie wyłącznie z rywalizacją i wynikami. Światowa Organizacja Zdrowia twierdzi, iż dzieci od 5 roku życia, potrzebują dziennie co najmniej 60 minut wysiłku o zróżnicowanym natężeniu. Bezstresowa atmosfera panująca podczas kolonii, może skutecznie przekonać dziecko do zalet, które niesie za sobą aktywność fizyczna, a także zaszczepić w nim zamiłowanie do pewnej dyscypliny sportowej. To oczywiście przyniesie długotrwałe, dobroczynne efekty w postaci dobrej kondycji, zadbanej sylwetki, przyspieszenia metabolizmu, obniżenia ciśnienia czy też poprawienia wydolności oraz odstresowaniem.

Sport jako doskonała metoda integracji.

Zdrowotne role jakie pełni uprawianie sportu są powszechnie znane i mówi się o nich często oraz głośno. Zapominamy jednakże, że prócz tego, sport to niezawodny sposób na integracje z rówieśnikami oraz zawiązywania nowych znajomości, albowiem większość dyscyplin, z którymi pociechy mają styczność, to sporty drużynowe. Wspólna gra w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, czy też nawet painballa to niezawodna metoda na tak zwane przełamanie lodów oraz zdobycie sympatii pozostałych dzieci. Należy uświadamiać dzieciom, iż nie zdobyte punkty są najistotniejsze, a same chęci i zaangażowanie, a także poświęcenie grupie, co niewątpliwie zostanie bardzo docenione. Udział w różnego rodzaju grach zespołowych uczy przy okazji współpracy w grupie, wyrabia refleks, uczy dynamicznego reagowania i podejmowania decyzji.

Osoby, które decydują się na wysłanie swoich dzieci na kolonie mają aktualnie ogromny wybór najróżniejszych ofert obozów o różnorodnej tematyce, dzięki czemu nasza pociecha z pewnością wybierze coś dla siebie. Każdy wyjazd z WakacjeiFerie charakteryzuje program pełen aktywności w postaci niezapomnianej zabawy, a zajęcia sportowe są na zróżnicowanym poziomie, tak, aby dostosować je do możliwości dzieci. Obóz windsurfingowy czy też konny, który znajduje się w naszej ofercie, to tylko nieliczne, które możecie Państwo znaleźć. Wszystkie łączy aczkolwiek gwarancja, że pociechy wrócą z nich szczęśliwe i z pewnością docenią rolę jaką pełni sport w ludzkim życiu.

Udostępnij wpis: