Sport zimowy dla najmłodszych – jaki wybrać?

Pomimo tego, że śnieg oraz mróz niejednokrotnie potrafią uprzykrzyć nam życie, to tworzą przy tym również doskonałe warunki, aby uprawiać różne zimowe sporty. Zdrowa aktywność, zwłaszcza dla najmłodszych jest niezwykle istotna, dlatego warto spędzić ferie zimowe bądź weekend, poświęcając czas dla jakiegoś sportu.

Ruch to zdrowie!

Bardzo wiele osób zastanawia się, który sport zimowy będzie najodpowiedniejszy dla swojej pociechy. Chcemy bowiem uniknąć tego, aby czas wolny czy też ferie zimowe, dziecko spędziło bez ruchu, z nosem w ekranie telefonu bądź laptopa. Wybór jest spory i zależy od wyłącznie od zainteresowań naszego malucha. Warto pamiętać, że nie należy zmuszać dziecka do jakiejkolwiek dyscypliny, ponieważ w ten sposób tylko je zniechęcimy. Jedną z propozycji zimowej dyscypliny mogą być narty biegowe. Niektórym wydaje się to nudne zajęcie, aczkolwiek to świetny sport, który może uprawiać cała rodzina. Ponadto, dyscyplina ta efektywnie rozwija koordynację ruchową naszej pociechy, a także zwiększa wydolność układu oddechowego, mięśni oraz stawów. Wspólna wyprawa to wspaniały sposób, aby poznawać okolicę, możemy bowiem biegać po parku, lesie czy też łąkach. Przygodę z tym sportem mogą zacząć dzieci już od czwartego roku życia. Inną propozycją, która od razu przychodzi na myśl są również narty zjazdowe. Zjeżdżanie z górki bądź stoku z prawdziwego zdarzenia to niezapomniane przeżycie dla każdego malucha. Wspierają one doskonale kształtowanie zmysłu równowagi, koordynacji, plastyczności oraz uczą unikać niebezpieczeństwa i przewidywać skutki swoich działań. Sport ten wymaga jednakże odpowiedniego przygotowania dziecka do samodzielnych zjazdów. Jeśli rodzice czują się oczywiście na siłach, mogą uczyć malucha osobiście, jednak profesjonalny instruktor zawsze będzie najlepszym wyborem. Świetnym rozwiązaniem mogą być także obozy zimowe dla dzieci o tematyce narciarskiej, które znajdziecie w naszej ofercie, gdzie dziecko pod okiem wykwalifikowanej kadry, będzie mogło zacząć swoją przygodę z daną dyscypliną.

Aktywność fizyczna to także świetna zabawa

Nie można zapomnieć nigdy też o tym, aby sport był też dla dziecka doskonałą zabawą i czymś, co sprawia mu ogromną frajdę. Genialnym sposobem na zażycie odpowiedniej dawki ruchu są także uwielbiane przez dzieci sanki. Pozwalają one na rodzinne spędzenie czasu, gwarantując masę świetnej zabawy oraz śmiechu. Ich niewątpliwym atutem jest przy tym też z pewnością niewielki do zainwestowania budżet, jak również fakt, że zjeżdżać możemy już z dziećmi nawet od drugiego roku życia. Zjazd z wysokiej górki z pewnością zafunduje pociechom niezapomniane wrażenia. Sportem, o którym nie możemy oczywiście zapomnieć jest także jazda na łyżwach. Kształtuje ona u dzieci koordynację ruchową, dynamikę, uczy kontroli na ciałem oraz sukcesywnie rozwija równowagę i percepcję przestrzenną. Ponadto jest to oczywiście świetna zabawa! Łyżwy to również doskonały sposób, aby rodzinnie spędzić czas. Niemalże w każdym mieście znajduje się miejsce, gdzie możemy zabrać malucha na łyżwy i aktywnie spędzić czas. Warto jednak pamiętać, że jest to sport, który niesie za sobą ryzyko kontuzji, dlatego jest on odpowiedni dla dzieci od co najmniej piątego roku życia.

Udostępnij wpis: