Trampoliny to wspaniały sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu podczas kolonii i obozów z Wakacjeiferie.pl. Dostarczają zarówno młodszym, jak starszym dzieciom wielu godzin doskonałej zabawy oraz mnóstwa pozytywnych emocji. Skakanie na trampolinie to doskonałe ćwiczenie ogólnorozwojowe, a także niezła dawka tlenu dla całego organizmu.
Trampoliny ogrodowe dla dzieci – świetny sposób na spędzenie wolnego czasu
Podczas kolonii z Wakacjeiferie.pl, sąsiadów obozowiska dość często dobiegają wesołe piski i śmiechy. Choć powodów dobrego humoru może być wiele, nierzadko przyczyną tak ogromnej radości kolonistów jest zabawa na trampolinach.
Któż nie lubi podskoków na sprężynującej siatce?! A jak łatwo robi się na niej fikołki w przód i w tył, a nawet salta? Można również, dla odpoczynku, poleżeć, lekko się huśtając i poobserwować przepływające po niebie obłoki, a także wymyślić mnóstwo różnych zabaw.
A kiedy trampolin jest więcej – radości nie ma końca. Małe trampoliny dla dzieci są zwykle twardsze od tych większych, o bardziej naprężonej siatce, dzięki czemu można się na nich wybić naprawdę wysoko. Z kolei na dużych, nieco mniej sprężystych, i jakby powolniejszych, trudniej wykonać różne ewolucje, co często jest źródłem śmiechu i ogólnej wesołości. Tę ostatnią wywołują również niesamowite fryzury, jakie dzięki elektrostatyce można stworzyć oddając się z pasją skokom na trampolinie.
Bezpieczne trampoliny dla dzieci
Zajęcia ruchowe na trampolinach to doskonały sposób na spędzanie czasu na koloniach i obozach oraz świetna zabawa, pod warunkiem zachowania zasad bezpieczeństwa. Jako organizator wyjazdów wakacyjnych, opiekunowie Wakacjeiferie.pl odpowiadają oczywiście za zdrowie podopiecznych, dlatego nasz sprzęt jest starannie dobrany pod względem bezpieczeństwa i wnikliwie sprawdzany przed każdym użyciem.
W trampolinach niebezpiecznymi elementami urządzeń są w szczególności sprężyny, na których zawieszona jest mata do skakania. Nawet jeśli sprężyny są zabezpieczone osłonami, mogą stwarzać ryzyko urazów, jeśli siatki zabezpieczające zainstalowane są w nieprawidłowym miejscu. Siatka powinna chronić nie tylko przed wypadnięciem z trampoliny, ale również uniemożliwiać postawienie nogi w miejscu, gdzie znajdują się sprężyny. To właśnie ten obszar trampoliny, nieodpowiednio zabezpieczony, odpowiada za większość wypadków.
Drugą najczęściej spotykaną przyczyną urazów jest wypadnięcie dziecka z trampoliny. Za tego rodzaju wypadki nie odpowiada jednak zwykle producent, lecz użytkownik. Trampoliny z siatką zawsze posiadają zabezpieczenie w postaci zamka, na który zapina się siatkę po wejściu dzieci na trampolinę. Tu przyczyną urazów jest niedbałość – dzieci zapominają o zapięciu siatki, a dorośli nie zwracają uwagi na ten błąd.
Pozwalając korzystać kolonistom z trampolin, wychowawcy Wakacjeiferie.pl zawsze przestrzegają zasad bezpieczeństwa:
-
dzieci nie wchodzą na trampolinę w okularach, z łańcuszkami czy wiszącymi kolczykami,
-
nigdy nie przebywa na trampolinie więcej dzieci, niż dopuszcza producent,
-
wejścia są zawsze zapięte, zanim dzieci zaczną skakać.
-
najmniejsze lub mniej sprawne dzieci zawsze mogą liczyć na pomoc przy wchodzeniu na trampolinę i schodzeniu z niej po skończonej zabawie.
Trampoliny dla dzieci – zdrowe ciało i świeży umysł
Bezpieczne trampoliny dla dzieci to, poza doskonałą zabawą, również sposób na zwiększenie sprawności ruchowej kolonistów. Skoki na ruchomej siatce to duży wydatek energetyczny dla organizmu, dlatego gwarantują spalanie sporej ilości kalorii, doskonale zapobiegając otyłości i wspomagając zrzucenie zbędnych kilogramów, jeśli jest taka potrzeba. I to w bardzo przyjemny sposób.
Zabawa na trampolinie ma również inne zalety – wzmacnia kości, nie obciąża nadmiernie kręgosłupa oraz stawów, pozytywnie wpływa na zwiększenie koordynacji ruchowej, a ponadto dotlenia organizm. Większa ilość dostarczonego ciału tlenu to przyspieszone usuwanie toksyn, a także likwidacja szkodliwych drobnoustrojów oraz grzybów i poprawa działania układu immunologicznego, a więc podniesienie odporności. Dotlenienie mózgu, to również zwiększenie efektywności pracy umysłowej, a także koncentracji.