Windsurfing dla dzieci na koloniach – dlaczego warto?

Jako organizator kolonii i obozów, w Wakacjeiferie.pl dbamy nie tylko o bezpieczeństwo dzieci podczas letniego wypoczynku, odpowiednio skomponowane czy pełnowartościowe posiłki, czy wysoko wykwalifikowaną kadrę, ale także o zapewnienie podopiecznym ciekawych zajęć, również ruchowych. Podczas wyjazdów z naszym biurem proponujemy interesujące kursy, takie jak np. nauka windsurfingu dla dzieci.

Windsurfing dla dzieci – ciekawa forma aktywnego wypoczynku

Pobyt na kolonii czy obozie dobrze jest spożytkować w wartościowy sposób. W Wakacjeiferie.pl doskonale wiemy o tym, że po ciężkim roku szkolnym wyjazdy służą przede wszystkim odpoczynkowi, dlatego dbamy o to, żeby proporcje pomiędzy czasem spędzonym na wylegiwaniu się na plaży czy leśnej polanie oraz udziale w zajęciach sportowych były zachowane i właściwe.

Jednocześnie jednak, staramy się zachęcić dzieci do aktywnego wypoczynku, proponując różne jego formy. Rozegranie meczu siatkówki plażowej, nauka jazdy konnej czy udział w turnieju strzeleckim z łukiem to tylko niektóre nasze pomysły na spędzenie czasu podczas wyjazdu. Dużym zainteresowaniem rodziców oraz ich pociech cieszą się np. kursy windsurfingu dla dzieci, które włączyliśmy do naszej letniej oferty.

Dlaczego właśnie windsurfing?

Dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, dość szybko ulegają znużeniu przy czynnościach powtarzalnych i znanych im już dość dobrze. Dlatego choć koszykówka czy gra w piłkę nożną jest zawsze pewną atrakcją podczas wyjazdu, warto również zapoznać kolonistów z nieznanymi im wcześniej sportami. Windsurfing należy do aktywności, które wymagają specyficznych warunków dla ich realizacji. Zdecydowanie trudniej zapisać pociechę do szkoły windsurfingu dla dzieci, niż na lekcje tańca czy pływania. Stosunkowo mała dostępność kursów windsurfingu dla dzieci czyni obozowy wyjazd bardziej atrakcyjnym, a naszym założeniem jest m. in. dostarczenie dzieciom ciekawych i niecodziennych wrażeń oraz możliwości zapoznania się z czymś dla nich nowym.

Jako organizator obozów letnich nad morzem czy jeziorem, Wakacjeiferie.pl może zaproponować kolonistom właśnie kurs windsurfingu, na którym zdobędą podstawowe umiejętności i poznają tę dyscyplinę sportową na tyle, że być może zdecydują się na kontynuowanie swojej przygody z deską i żaglem. A jeśli nawet nie połkną windsurfingowego bakcyla, w niebanalny i atrakcyjny sposób spędzą obozowe godziny.

Czy każdy może wziąć udział w kursie windsurfingu?

Choć windsurfing nie wydaje się prostą do opanowania dyscypliną sportową i rzeczywiście bycie dobrym windsurferem wymaga wielu treningów, to jednak podstawy da się poznać dość szybko. Ten rodzaj aktywności daje dużo radości nie wymagając sporego nakładu sił i czasu spożytkowanego na przygotowaniach. Innymi słowy, przyjemność z pływania na desce windsurfingowej można czerpać już po pierwszych lekcjach.

Przeszkodą w przystąpieniu do nauki windsurfingu nie jest również wiek kolonisty (naukę rozpoczynają nawet 5- i 6-letnie dzieci), czy też jego sprawność fizyczna. Ta ostatnia oczywiście ma znaczenie o tyle, że kursanci odznaczający się lepszą koordynacją ruchów, dobrze utrzymujący równowagę i ogólnie sprawni ruchowo szybciej opanują sztukę pływania z deską i żaglem. Nie oznacza to jednak, że pozostali uczestnicy nie będą czerpać przyjemności z windsurfingu.

Windsurfing dla dzieci – sprzęt i organizacja zajęć

Uczestnictwo w kursie windsurfingu podczas letniego obozu ma, poza innymi, również i tę zaletę, że nie wymaga od kolonistów ani ich rodziców zapewnienia żadnego specjalistycznego sprzętu. Jedynym elementem wyposażenia, który należy dostarczyć we własnym zakresie są siatkowane buty do wody z twardą podeszwą (koszt ich zakupu to około 30 zł).

Jako organizatorzy wyjazdu zapewniamy dzieciom nie tylko deski, ale również pianki, dlatego poza butami i strojami kąpielowymi młodzi windsurferzy nie potrzebują niczego więcej. Oczywiście jeśli ktoś posiada własną piankę i znajdzie jeszcze na nią miejsce w walizce, może ją zabrać ze sobą i używać własnej podczas zajęć.

Poza sprzętem, Wakacjeiferie.pl szczególną uwagę zwraca na bezpieczeństwo, współpracując z wykwalifikowanymi instruktorami, którzy mają doświadczenie w pracy z dziećmi.

Udostępnij wpis: