Wycieczka szkolna do Kazimierza Dolnego

Wyjazd: 1 dzień

Cena Od 190zł

Wyjazd z dowolnego województwa

Krótki opis:

Wycieczka szkolna do malowniczego miasteczka Kazimierz Dolny to idealna okazja, aby odkryć urokliwe zakątki Polski. Położone nad malowniczą rzeką Wisłą, miasto przyciąga swoim wyjątkowym klimatem i historycznym dziedzictwem.
Podczas wizyty w Kazimierzu Dolnym uczniowie będą mieli okazję zobaczyć wiele zabytków i atrakcji. Spacerując po urokliwych uliczkach, zobaczą piękne kamienice, kolorowe fasady i malownicze place. Podziwiać można również zachowane fragmenty dawnych fortyfikacji, takie jak Barbakan czy baszta zamkowa i wiele innych.

 

Program wycieczki

Wyjazd o godzinie 8:00.
Zwiedzanie Kazimierza Dolnego, uważanego za jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce, znane również jako miasto artystów. Plan zwiedzania obejmuje nabrzeże Wisły z portem żeglugi, rynek z zabytkową drewnianą studnią, kościół farny, wspinaczkę na wzgórze Trzech Krzyży, skąd można podziwiać malowniczy widok na miasto położone u stóp wzgórza, zwiedzanie ruin zamku kazimierskiego i baszty, która kiedyś pełniła rolę wieży obserwacyjnej dla żołnierzy, a dzisiaj jest doskonałym punktem widokowym na przełom Wisły i centrum Kazimierza Dolnego, renesansowe kamienice w okolicach rynku oraz Kamienicę Celejowską. Jest również przewidziany czas wolny na zakup pamiątkowych kogutów.
Rejs statkiem po Wiśle. Czas podróży wynosi 60 minut. Statek wypływa z portu w Kazimierzu i płynie w górę Wisły mijając stare kamieniołomy, Męćmierz i dopływa do „Krowiej wyspy”, przy której zawraca z powrotem do Kazimierza.

Przerwa na posiłek (we własnym zakresie) lub wybór opcjonalnego obiadu.

Zakończenie wycieczki około godziny 19.00.

Cennik

Informacje dodatkowe

Co wchodzi w cene:

 • przejazd autokarem
 • opłaty drogowe i parkingowe
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • realizację programu
 • przewodników lokalnych
 • ubezpieczenie NNW uczestników wycieczki do kwoty 10 000 zł/osoba
 • podatek VAT

Dodatkowe ubezpieczenie:

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji:

Zachęcamy do zawarcia dobrowolnego ubezpieczenia od Kosztów Imprezy Turystycznej (kosztów rezygnacji). 

Ubezpieczenie takie daje gwarancję zwrotu 100% poniesionych kosztów w przypadku rezygnacji z udziału w wycieczce na skutek następstwa nieszczęśliwego wypadku typu: choroba, pożar domu, śmierć kogoś bliskiego itp.

Zapytaj o tą wycieczkę


  * pole obowiązkowe

  Zapraszamy także na inne wycieczki szkolne