Zielona Szkoła – pierwsza forma krótkich wakacji

Zielone szkoły, organizowane przez Wakacjeiferie.pl , od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci i rodziców, którzy pragną nauczyć swoje pociechy samodzielności, kreatywności i zintegrować je z rówieśnikami. Krótki 2 lub 3-dniowy wyjazd w góry, na Mazury lub nad morze jest też świetną okazją, by młodzi ludzie mogli poznać siebie nawzajem i dobrze się bawić. Zdarzają się też dłuższe Zielone Szkoły, trwające nawet do 5 dni, co szczególnie sprawdza się w przypadku starszych dzieci, w tym nastolatków.

Co to jest Zielona Szkoła? Jest to krótkoterminowy wyjazd dzieci w wieku szkolnym, podczas którego kontynuujemy w pewnym zakresie program nauczania szkolnego. Najchętniej wybieramy na organizację pobytu takie ośrodki, które dają uczniom możliwość odkrywania świata natury lub też są to uzdrowiska, gdzie oprócz nauki i zabawy, nasi wychowankowie mogą wzmocnić swoją kondycję i zdrowie. Niezmiennie od lat największą popularnością cieszą się więc Zielone Szkoły Wakacjeiferie.pl nad morzem oraz nad polskimi jeziorami, gdzie panuje przyjazny mikroklimat.

Popularność Zielonych Szkół – z czego wynika?

Kilkudniowy wyjazd stanowi świetną okazję do tego, by Twoje dziecko mogło nauczyć się funkcjonować poza swoją strefą komfortu, jaką stanowi dom rodziny. W przeciwieństwie jednak do dwutygodniowych lub 10 – dniowych kolonii czy obozów, Zielona Szkoła trwa o wiele krócej, dlatego daje duże możliwości w zakresie adaptacji Twojego dziecka do zmiany otoczenia. To istotny, pierwszy krok, który ułatwi adaptację podczas późniejszych, dłuższych wyjazdów z Wakacjeiferie.pl.

Kilkudniowa Zielona Szkoła, pełna zróżnicowanych zajęć, wyzwań i interesujących form wypoczynku, pozwala Twojemu dziecku odkryć własną osobowość, nowe umiejętności oraz różne talenty, a także jest to okazja, by nauczyło się ono funkcjonować w grupie innej niż rodzina czy klasa. Dbamy o to, by każdy wyjazd bez rodziców stanowił dla Twojego dziecka również cenne doświadczenie i podejmujemy wiele różnych kroków, by aktywnie rozwijać jego samodzielność.

Program Zielonej Szkoły

Podczas zielonych szkół realizujemy są autorskie programy, w zależności od potrzeb naszych grup, wieku uczestników i ich zainteresowań. Mimo, że są wyjazdy bardzo krótkie, to zwykle bardzo obfite pod względem zaplanowanych zajęć i atrakcji. Kluczowym celem takich mini turnusów Wakacjeiferie.pl jest integracja dzieci oraz ich rozwój intelektualny i psycho – fizyczny.

Nasze autorskie programy Zielonej Szkoły są obecnie bardzo zróżnicowane, tworzymy nieszablonowe propozycje, dopasowane do wieku i specyfiki grupy, przy ścisłej współpracy z ośrodkami wypoczynkowymi. Takie oferty, poza standardowym noclegiem i wyżywieniem, zawierają też ciekawe formy aktywnego spędzania czasu wolnego, których wybór jest właściwie nieograniczony.

Gry sportowe i konkursy

Stawiamy na rozwój ciała i charakteru, dlatego podczas Zielonej Szkoły nad morzem lub w górach Twoje dziecko ma możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju grach, zabawach i konkursach z nagrodami. Takie konkurencje aktywizują całą grupę, pobudzają do kreatywności, rywalizacji i współpracy. Szczególnie popularne wśród wszystkich grup wiekowych są rozgrywki sportowe, takie jak: turnieje piłki nożnej, siatkówki lub piłki plażowej, a także bardziej nietypowe konkurencje, jak: zawody łucznicze, drużynowy paintball czy wyścigi rowerowe lub na quadach. Program każdorazowo warto dopasować do potrzeb i preferencji dzieci, w tym ich wieku.

Wychodzimy z założenia, że rozgrywki sportowe, proponowane podczas Zielonych Szkół, wcale nie muszą sprowadzać się do znanych i lubianych gier zespołowych. Już od wielu lat niegasnącym zainteresowaniem naszych wychowanków cieszą się potyczki z użyciem akcesoriów, takich jak mega klocki, mega piłkarzyki, dwukołowce, gigantyczne kule czy kręgle XXL. Takie nietypowe zabawki wzbudzają w młodych zawodnikach entuzjazm i chęć uczestnictwa we wspólnej zabawie.

Dyskoteki i zabawy integracyjne

Wspólne słuchanie muzyki, taniec oraz śpiew wzbudzają w dzieciach ogromne emocje, a nierzadko zdarza się, że to właśnie podczas Zielonej Szkoły uczeń po raz pierwszy ma szansę bawić się z rówieśnikami na dyskotece. Jest to bardzo emocjonujące i ważne przeżycie, a dzięki takiej beztroskiej zabawie i integracji młodym ludziom łatwiej jest odnaleźć się później podczas dłuższych wyjazdów na kolonie i obozy.

Poza dyskotekami, Zielone Szkoły Wakacjeiferie.pl obfitują też w różnego rodzaju zabawy integracyjne, takie jak skakanie w workach, skoki na linie, dwa ognie, podchody lub zadania kreatywne, czyli wspólne budowanie tratwy lub pojazdu, co doskonale pobudzi Twoje dziecko do podejmowania trudnych decyzji oraz pracy w grupie.

Udostępnij wpis: